Home Uncategorized וטרינר בתל אביב והחשיבות לחיית המחמד שלך

וטרינר בתל אביב והחשיבות לחיית המחמד שלך

by cafe777

הרפואה הווטרינרית עברה דרך ארוכה בעשורים האחרונים, וכיום ישנן אפשרויות רבות יותר מאי פעם בכל הנוגע למציאת וטרינר תורן תל אביב עבור חיית המחמד שלך.

וטרינרים הם כמו רופאים רגילים, הם צריכים להיות מאומנים היטב, וטרינרים עורכים מחקר מקיף על בריאות המטופלים שלהם, ויש להם גם חוש חזק של השכלה ומיומנות בתחום.
 עם זאת, ישנם כמה הבדלים בין וטרינרים לרופאים בכל הנוגע לעבודתם. וטרינר תורן תל אביב יכול להיות מעורב יותר בחיי חיית המחמד שלך ממה שרופא יכול להיות – למעשה, וטרינרים רבים מבלים יותר זמן עם המטופלים שלהם מאשר בני זוגם (במיוחד אם אתה בעל חיית מחמד).
חיות מחמד רבות מאריכות ימים יותר מבעליהם, לכן חשוב למצוא וטרינר שמתאים לך ולחיית המחמד שלך.

וטרינר תורן תל אביב: מה זה?

אמנם ישנם סוגים רבים ושונים של וטרינרים, אך הבה נתמקד בשלושת הנפוצים ביותר: רופאים וטרינרים לבעלי חיים קטנים, רופאים וטרינרים כלליים, וטרינרי חירום. רופאים וטרינרים כלליים מתמחים בתחומים מאוד ספציפיים – כמו ניקוי אוזניים או השתלות שיניים – בעוד וטרינרים של בעלי חיים קטנים עשויים להתמחות בחתולים או כלבים. וטרינרים לשעת חירום עשויים לטפל במקרים שכבר אובחנו על ידי וטרינרים אחרים אך יש להם צורך בטיפול רפואי מיידי.  שני סוגי הווטרינר בעלי הכשרה גבוהה בתחומים רפואיים שונים ויעשו מעל ומעבר כדי לוודא שחיית המחמד שלכם תקבל את הטיפול שהוא או היא צריכים כדי להישאר בריאים ומאושרים.
וטרינר בעלי חיים קטנים:

מה הוא או היא עושים?
וטרינרים של בעלי חיים קטנים נוטים לתת מענה לבעלי חיים קטנים יותר כמו כלבים, חתולים, חולדות, עכברים, זוחלים, ציפורים (כגון תוכים), ארנבות (מכיוון שהם נוטים להאריך ימים יותר מבעלים), קיפודים (מכיוון שהם נוטים לא להאריך ימים יותר מבעלים), ודגים (שכן הם נוטים לא להאריך ימים יותר מבעלים). רוב הווטרינרים לבעלי חיים קטנים מציעים גם רפואה מונעת. זה אומר שלפני שחיית המחמד שלך תחלה ממשהו כמו פרעושים או תולעים שעלולים לנבוע מחשיפה רבה מדי לשמש (לדוגמה), הם יבצעו איזשהו חיסון נגד הבעיות האלה לפני שהן קורות. רפואה מונעת משמשת לעתים קרובות כאשר מטפלים בחיות הקטנות הללו, מכיוון שהיא בדרך כלל רק עולה קצת פחות מאשר הטיפול בהן מיד לאחר שהחלה מחלה. הם גם מטפלים בזיהומים כמו דלקות אוזניים על ידי ביצוע ניתוח באוזניים נגועות – וזו הסיבה שלרוב משרדי הווטרינרים של בעלי חיים קטנים יש חדר ניתוח שבו ניתן לטפל בחיות מחמד לאחר השלמת הניתוח – במקום להניח אותן לאחר שעברו ניתוח.
וטרינר חירום: מה הוא או היא עושים?
וטרינרים חירום בדרך כלל אינם טובים-

 איך תבחרו את המתאים לחבר הפרוותי שלכם?

וטרינרים נחשבים לעתים קרובות לאלה המבלים את ימיהם בטיפול בבעלי חיים חולים ופצועים. אבל זה לא לגמרי נכון. וטרינרים עובדים בתחומים רבים ושונים, כולל: תעופה, תעופה וחלל, אלקטרוניקה, אירוח ותיירות, פיננסים, בריאות ושירותים רפואיים.
אבל בואו נודה בזה – וטרינרים לא עוסקים רק ברפואת בעלי חיים. הם בקיאים בכל דבר, החל מאבחון מחלות ועד מתן הרדמה לחולים. ויש להם גם מגוון רחב של עיסוקים – מעיסוק ברפואה וטרינרית לעבודה בבתי חולים וטרינרים ועד לעבודה כדיילת.
וכאשר מדובר בבחירת המתאים עבור חיית המחמד שלך, עליך לשקול את התכונות הבאות בבחירת הווטרינר שלך:
– האם אתה רוצה שחיית המחמד שלך תיראה על ידי מומחה? זה המקום שבו וטרינר בעלי חיים נכנס לתמונה. למומחים וטרינרים יש בדרך כלל השכלה והכשרה מתקדמת בכל הנוגע לטיפול בבעלי חיים עם מחלות קשות.
– וודאו שהווטרינר שתבחרו מנוסה ומעודכן במחקרים המדעיים העדכניים ביותר לגבי מצבה של חיית המחמד שלכם ואפשרויות הטיפול בהן. וטרינרים גם יוכלו לספק לך פרטים על כל ניתוח או טיפול נוסף שעשויים להידרש בגלל האבחון או תוכנית הטיפול שלהם לבריאות חיית המחמד שלך (לדוגמה: הליכים נפוצים כמו עיקור/סירוס עשויים לדרוש שהות לילה בבית חולים מקומי .)
– וטרינרים בדרך כלל מעבירים את הלקוחות דרך בדיקה מקיפה בכל ביקור כדי שהם ידעו מה חיית המחמד שלך צריכה לפני שהם מתחילים את תוכניות הטיפול והטיפול שלהם כדי לספק להם טיפול בריאותי אופטימלי (לדוגמה: בדיקות נפוצות כמו עבודת דם כנראה יידרשו זמן מה. בבית כל 3 חודשים.)
– לפני בחירת וטרינר, ודא שהוא/היא מוכנים/יכולים לעבוד עם משק הבית מרובה חיות המחמד שלך (כולל כלבים, חתולים, ציפורים, דגים) במידת הצורך, כדי שיוכלו לספק טיפול מיטבי לכל חיות המחמד שלך תוך מזעור הסחות דעת (לדוגמה: לוודא שהם מבינים שעשוי לחלוף עד 24 שעות בין ביקור.)
הדרך הטובה ביותר שאני יכול לתאר את מה שנכנס לבחירת וטרינר היא שתכונות מסוימות מתאימות לעבודה במקדונלד’ס או בכל תאגיד אחר; תכונות מסוימות נכנסות להיות אסטרונאוט; תכונות מסוימות נכנסות להיות מנתח…

וטרינר תל אביב

 

 הצעד הראשון הוא לבקש המלצות מחברים, בני משפחה וממקלט החיות המקומי או ארגון ההצלה.

כלבים הם חברים שלנו. חתולים הם מדהימים. ולכל בעלי החיים צריכה להיות הזכות לחיים נקיים מאכזריות והזנחה. וטרינר הוא האדם שיאבחן את הבעיה וירשום טיפול מתאים.
מכיוון שאנו מדברים על חיה, אולי כדאי להתחיל עם וטרינר שהוא גם מאלף כלבים או מומחה לחתולים. אם חיית המחמד שלך קטנה, כדאי לעשות מחקר על מי יש ניסיון בעבודה עם חיות מחמד קטנות יותר כמו כלבים או חתולים.
הווטרינר שלך אולי לא יוכל לעזור בכל נושא חיית המחמד כי אין להם את ההכשרה או בסיס הידע המתאים – אבל הוא יכול להפנות אותך לאנשים שיש להם את המומחיות הזו כדי להתחיל במסע שלך למציאת וטרינר טוב עבור עצמך (או חיית המחמד שלך). תוכל גם להתייעץ עם וטרינרים באינטרנט כדי שתוכל למצוא המלצות מכל העולם (כמובן, תוך התחשבות במוניטין שלהם).

4. ברגע שיש לך כמה שמות, בצע מחקר מקוון כדי לראות אם אחד מהשמות

אם אתה מביא חיית מחמד לחייך, אל תצפה לניסים. אין קיצורי דרך בכל מה שקשור למציאת הוטרינר המתאים עבור חיית המחמד שלך.
זה לא אומר שאין כאלה. אתה רק צריך לזכור שאין קיצורי דרך כשזה מגיע לבחירת וטרינר. בין אם יש לך חתול או כלב, אתה צריך לעבור בדיקה רצינית לפני שאתה מקבל את ההחלטה הסופית אם היא מתאימה או לא מתאימה לחיית המחמד שלך.
בדיוק כמו לבחור את הנעל המתאימה לעצמך, בחירת וטרינר יכולה להיות קשה אם אינך יודע מה אתה מחפש במונחים של מדוע אתה רוצה שחיית המחמד שלך תטופל על ידי הווטרינר הספציפי הזה.
הדבר הראשון שעליך לעשות הוא לשאול את עצמך כמה שאלות חשובות: האם הווטרינר החדש שלך עוסק אך ורק בגורים ובחתלתולים? יש להם משרד בעיר שלך? האם הם מכירים את הציוד הרפואי המקומי? האם המשרד מרגיש כמו בבית? האם תהליך החיוב שלהם נותן לך שקט נפשי בידיעה שהם יתמידו בסכומי החיוב המומלצים שלהם ולא יבזבזו את כספך על שירותים נוספים שאינם נחוצים? איזה סוג של ניסיון יש להם בעבודה עם בעלי חיים? איזה סוג של הכשרה/רקע יש להם באשר לעבודה עם חיות מחמד? כמה שנים הם עוסקים ברפואה וטרינרית באזור/מדינה/מדינה שלהם וכמה זמן עבר מאז הכינוס או הבית הפתוח האחרון שלהם? איזה סוג של מוניטין יש לנוהג הזה בהשוואה לאחרים באזור, חיובי ושלילי כאחד? האם יש בהם משהו שבולט ממרפאות אחרות ברחבי העיר, אפילו משהו קטן כמו כמה שהם נוחים במהלך ביקורים ואינטראקציות עם לקוחות וחולי בעלי חיים? אם משהו מטריד אותך, חששות לגביהם או בעיות (או אפילו תלונות מוחלטות) בנוגע לשירותים שהם מציעים, מה אתה יכול לעשות בנידון?
ברגע שהשאלות הללו נענו – חשבו על דוגמאות ממטופלים שבהם הדברים לא הלכו כשורה – אז עברו לוטרינרים אחרים שיתאימו יותר מאלה שלא.

קרדיט:

              מרפאה וטרינרית פרישמן – דיזינגוף
                  – מרכז וטרינרי בתל אביב –

Related Articles

Leave a Comment

Open chat
תרצה שמנהל מכירות יחזור אליך?