Home Uncategorized 10 טיפים מגובי מדע לגרום לחתול לחבב אותך

10 טיפים מגובי מדע לגרום לחתול לחבב אותך

by צוות ג'ונגל ספארי
כלב חתול

כמו כל כך הרבה אנשים אחרים, אתה עלול למצוא חתולים להיות יצורים מסתוריים. אבל תאמינו או לא, לא כל כך קשה להתיידד עם חתול, אם אתם יודעים מה לעשות. להלן מספר טיפים כיצד להתיידד ביעילות עם חתלתול, הנובעים ממחקרים מדעיים וניסיוני שלי כחוקר ויועץ התנהגותי לחתולים.

  1. תן לחתול להתקשר לצילומים.

כשאנחנו רואים חתולים, אנחנו באמת רוצים ללטף אותם – אך על פי שני מחקרים שוויצרים, הגישה הטובה ביותר היא לתת לקיטי לבצע את הצעד הראשון.

מחקר שנערך ב -51 בתים שוויצרים עם חתולים הראה שכאשר בני אדם נשענים לאחור ומחכים – ומתמקדים במשהו אחר, כמו ספר טוב – סביר יותר לחתול להתקרב ופחות לסגת כאשר אנשים מגיבים. (העדפה זו מסבירה מדוע חתלתולים רבים כל כך נמשכים לאנשים הסובלים מאלרגיות – מכיוון שאנשים אלרגיים מנסים בדרך כלל לא ללטף אותם.) מחקר אחר מצא כי אינטראקציות נמשכות זמן רב יותר וחיוביות יותר כאשר החתלתול יוזם את הפעילות ומחליט מתי היא מסתיימת. . שחק קצת קשה להשגה, ואולי תגלה שהם לא יכולים לקבל ממך מספיק.

  1. גשו לחתול בדרך שהם מברכים את כולם (סוג).

חתולים ידידותיים זה עם זה מברכים זה את זה אף לאף. אתה יכול לחקות את ההתנהגות הזו על ידי הצעת קצה אצבע לא מאיים בגובה האף שלהם, כמה סנטימטרים משם. אל תרחף, פשוט התכופף והושיט בעדינות את היד שלך. חתולים רבים יעלו וירחרחו את האצבע, ואף עשויים להתחכך בה. עכשיו זו ברכה מוצלחת.

  1. חתולי חיות מחמד כאשר הם הכי אוהבים את זה …

הם רגישים מאוד למגע, ובאופן כללי הם נוטים לאהוב שמלטפים אותם במקומות מסוימים יותר מאחרים. מחקר קטן משנת 2002 הוכיח כי חתולים הראו תגובות חיוביות יותר – כמו טפטוף, מצמוץ ולישה של כפותיהם – לליטוף באזור המצח ולחיים. היה סיכוי גבוה יותר שהם יגיבו בצורה שלילית – על ידי לחישה, סחיפה או טיטוש זנבותיהם – כאשר ליטפו אותם באזור הזנב. מחקר עדכני יותר אימת את הממצאים עם גודל מדגם גדול יותר – ובעלי רבים יכולים להעיד על העדפות אלה.

כמובן, כל חיה זה מאוד אינדבדואלי, אך מחקרים אלה נותנים לנו נקודת התחלה טובה, במיוחד אם אתה פוגש חתול בפעם הראשונה.

  1. … ואם אתה מקבל משוב שלילי, תן ​​למרחב החתול קצת מקום.

יש הרבה סימנים לכך שחתול לא אוהב את הפעולות שלך. אלה יכולים לנוע בין גלוי – כמו לחישה ונשיכה – ועד לעדין יותר: שיטוח אוזניים, הסתכלות בידך או עווית בזנבותיהם. כאשר אתה מקבל אחד מאותם אותות, הגיע הזמן לסגת.

רבים מהבעלים איתם אני עובד כדי לתקן בעיות התנהגותיות לא נסוגים כשצריך, בין השאר משום שהם נהנים כל כך מהחוויה ללטף את החתול שלהם שהם לא מצליחים לזהות שגם קיטי לא נהנה מזה. אינך יכול להכריח חתול לאהוב את הטיפול בו (זה נכון במיוחד לגבי חתולי בר), אך כאשר הם לומדים שתכבד את התנאים שלהם, כך יגדל הסיכוי שהם יבטחו בך – ויחזרו לתשומת לב רבה יותר כאשר הם מוכנים.

  1. אל תספוג את החתול שלך.

רבים חושבים שמזון שווה לאהבה, ושמניעת אוכל עשויה לגרום לחתלתול שלך לשנוא אותך, אך מחקר שנערך לאחרונה על חתולים שמנים מאוניברסיטת קורנל הראה שההפך הוא הנכון – לפחות לתקופה מסוימת. כחודש לאחר ש -58 חתלתולים הסובלים מעודף משקל הושמו בדיאטה, שלושה רבעים מבעליהם דיווחו כי חתולי הדיאטה שלהם הביע יותר חיבה, מטוהרים בתדירות גבוהה יותר וסבירות גבוהה יותר לשבת בחיק בעליהם. התנהגות מקסימה זו הגיעה עם כמה תופעות לוואי לא כל כך חמודות – גם החתולים התחננו והתמכרו יותר – אך בשבוע שמונה, ההתנהגות הטובה והרעה הן פחתו בחצי.

לא משנה אם דיאטה הופכת את חיית המחמד שלך לנעימה יותר, שמירה על חיית המחמד שלך בצד הדק היא דרך נהדרת לעזור להם להישאר בריאים ולהדוף בעיות כמו סוכרת, וכאבי מפרקים . (בעלי חיים הסובלים מעודף משקל מתקשים לטפח את עצמם – והאם אתה באמת רוצה שהם ישבו על הברכיים שלך אם הם לא יכולים לשמור על ישבן נקי?)

כלב חתול

. שחק איתם – הרבה.

 

רוב בעיות ההתנהגות שהייתי עד להן נובעות משעמום ומחוסר זמן משחק שגרתי. איש אינו חושב פעמיים על הליכה עם כלבם מדי יום, אך אנשים רבים אינם מצליחים לזהות כי חתולים הם טורפי התגנבות הזקוקים לזמן  קבוע להוצאת אנרגיה. מחקר שנערך לאחרונה העלה כי חתולים מעדיפים אינטראקציה אנושית על פני אוכל, אך מבט מעמיק יותר בנתונים הראה שמה שבאמת משך אותם לבני אדם הוא נוכחות של צעצוע אינטראקטיבי. אחת הבחירות המובילות שלהם היא צעצוע בסגנון שרביט עם נוצות, חוטים מצורפים אחרים הדומים לטרף המעוררים התנהגות דורסנית. משחק אינטראקטיבי יומיומי הוא דרך נהדרת להתחבר אליהם כאשר הם לא במצב רוח להתכרבל – ולשמור עליהם בכושר. 

  1. שמרו על מקורות החתול שלכם.

מחקר משותף שנערך באיטליה הראה כי חתולים שנשארו בעיקר בתוך הבית (הייתה להם שעה אחת של גישה בפיקוח לגן קטן מדי יום) היו “מסונכרנים” יותר עם בעליהם מאשר חתולים שאפשרו להם גישה חופשית לחיק הטבע. החתלתולים הפנימיים היו פעילים יותר במהלך היום, כאשר בעליהם עשויים להיות פעילים, ופחות פעילים בלילה, כאשר בני אדם אוהבים לישון. (אנשים רבים מאמינים שחתולים הם ליליים, אך הם באופן טבעי שריריים – פעילים עם שחר וערב.)

 

  1. חבר את החתולים כאשר הם צעירים.

מחקרים מרובים הראו כי מספר דקות ביום של טיפול חיובי על ידי בני אדם מסייע לגורים לגדול להיות ידידותיים יותר ובוטחים יותר בבני אדם. הגיל האידיאלי לחברת חתלתולים הוא כשהם בגילאים שבועיים עד 9 שבועות. מחקר שנערך בשנת 2008 מצא כי גורי חתולים שקיבלו הרבה “סוציאליזציה משופרת” – תשומת לב נוספת, חיבה ומשחק – הראו, כעבור שנה, חיבה יותר לבעליהם ופחדו פחות מגורים אחרים שאומצו מאותם מקלטים.

 

אתה יכול לעזור להתרועע בחתלתולים על ידי התנדבות כמטפל באומנה. טיפוח מבטיח שהם יקבלו הרבה אינטראקציה עם אנשים, מה שיעזור להם להיות נוחים סביב המאמצים הפוטנציאליים. תוכלו גם לעשות למקלט המקומי שלכם טובה ענקית על ידי הקלת הצפיפות.

 

  1. קח בחשבון את האישיות של החתול – ואת עצמך – בעת אימוץ.

אם ברצונכם לאמץ חיה מבוגרת, הקדישו זמן מה במקלט בכדי להכיר אותם תחילה, מכיוון שמאמצים של חתולים בוגרים מדווחים כי לאישיות היה תפקיד גדול בהחלטתם לקחת בית בעל חיים לצמיתות והשפיעה על שביעות רצונם. עם בן זוגם החדש. עדיף, מקלטים יכולים להיות מלחיצים, כך שתקבלו תחושה טובה יותר של איך באמת חיה היא כשהם בביתכם. לא כל החתולים מתקיימים חברתית היטב כשהם צעירים, כך שלחתול עשויים להיות כללים ייחודיים משלהם לגבי סוג האינטראקציה שהם בסדר.

 

כמו כן, המפתח לזכור שמראה החתול אינו מעיד על אישיותם – ולא רק חתולים שחורים זוכים למוניטין רע. בשנת 2012 פרסמתי מחקר עם 189 משתתפים שהראה כי אנשים עשויים להקצות תכונות אישיות לחתולים על סמך צבע הפרווה שלהם בלבד. בין היתר הם נטו לחשוב שחתולים כתומים יהיו הנחמדים ביותר והחתולים הלבנים היו מרוחקים יותר. (מיותר לציין שמדובר בהנחות לא מדויקות.) ולא רק אישיותו של החתול חשובה – גם שלך חשוב. מחקר אחר שערכתי בשנת 2014 של כמעט 1100 בעלי חיות מחמד העלה כי “אנשים חתולים” המזוהים עם עצמם נוטים להיות מופנמים וחרדים יותר בהשוואה לאנשי כלבים. (אנחנו גם נוטים יותר להיות פתוחים ויצירתיים, כך שזה לא רע.) אם אתה יוצא ופעיל, חתול שובב יותר יכול להיות בשבילך. אם אתה מעדיף לילות בילויים על הספה, חיידק אהבה נימוח, ביישן אך מתוק יכול להיות חיית המחמד המושלמת שלך.

 

  1. היה צופה כליל בהתנהגותם.

בסך הכל השתמש בשכל הישר שלך. היו צופים חרוצים ואובייקטיביים כיצד הם מגיבים למעשיכם. שפת גוף יכולה להיות עדינה – משהו קטן כמו עפעוף יכול להצביע על שביעות רצון, בעוד שעוויתות באוזניים עשויות לסמן גירוי – אך כשתלמד את רמזיהם, תמצא את עצמך הרבה יותר תואם את הרגשתם. ואם תתאימו את ההתנהגויות שלכם בהתאם, תגלו די מהר שזכיתם באמון של חתול.Related Articles

Leave a Comment

Open chat
תרצה שמנהל מכירות יחזור אליך?